Dla pracownika

Szukasz pracy w branży offshore?
Wypełnij kwestionariusz, a znajdziemy ją dla Ciebie!

wyślij CV

Zacznij pracę w branży offshore już dziś!

Offshore to jedna z najbardziej różnorodnych branż – pracują w niej specjaliści z wielu różnych dziedzin i przedstawiciele szerokiego spektrum zawodów. Potrzebni są nie tylko wiertnicy, czy wyspecjalizowani inżynierowie budowy morskiej, ale także m.in. kucharze i obsługa kuchni oraz personel sanitarny. Każdego kandydata do pracy w offshore powinny cechować 3 podstawowe umiejętności miękkie:

Znajomość j. angielskiego

Przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Załogi platform i statków często są obsadzane przez międzynarodowe załogi, przez co każdy jej członek powinien znać przynajmniej jeden wspólny dla wszystkich język. Sprawna komunikacja jest podstawą sukcesu.

Umiejętność pracy w grupie

Sprawne wykonywanie powierzonych zadań wymaga ścisłej współpracy między członkami poszczególnych zespołów i całej załogi. Dlatego umiejętność współpracy z innymi jest kluczowa, aby zachować ciągłość pracy i uniknąć kosztownych przestojów.

Odporność na stres

Praca na morzu wiąże się nierzadko z trudnymi warunkami pogodowymi. Zamknięcie grupy ludzi w ograniczonej przestrzeni, jaką jest statek lub platforma może również prowadzić do spięć i wielu stresujących sytuacji. Kandydaci do pracy offshore muszą więc być w stanie poradzić sobie z takimi sprawami.

Najczęściej
zadawane pytania

Jakie są wymagania do pracy offshore?
+
Poza tym, czego wymaga dane stanowisko oraz wymienionymi wyżej umiejętnościami, każdy kandydat musi przejść podstawowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa życia i pracy na morzu - GWO Basic Safety Training wraz z Sea Survival, Advance Rescue Training i BOSIET – Basic Offshore Safety Induction and Emergency (ten ostatni jest wymagany, jeśli drogę na miejsce pracy pokonuje się helikopterem). Dodatkowo potrzebne będą także szkolenia konieczne do pracy w danym regionie morskim. Contract Service zapewnia je wszystkie.
W jakim modelu pracuje się offshore?
+
Zdecydowanie najczęściej harmonogram pracy opiera się na modelu „two weeks on, two weeks off”, czyli cyklicznie powtarzanych 2 tygodniach pracy na morzu i 2 tygodniach (płatnego) wolnego na lądzie. Mogą się jednak zdarzyć nawet miesięczne okresy pracy, zależnie od charakteru stanowiska i danego projektu. Pojedyncza zmiana trwa 12 godzin.
W jakim regionie morskim można pracować z Contract Service?
+
Praktycznie dowolnym - nasza firma może przygotować Cię do pracy w każdym regionie morskim, zależnie od danego projektu.
Ile można zarobić w offshore?
+
Z racji tego, że jest to praca w trudnych warunkach, można spodziewać się wysokich stawek rocznych. Oczywiście zarobki są uzależnione od danego stanowiska - przykładowo, osoby obsługujące kuchnię (pomoc kuchenna/kelnerzy) zarabiają rocznie minimum 55 tys. $, a wiertniczy przynajmniej 96 tys. $.
Czy branża offshore daje możliwość awansowania?
+
Ścieżka kariery w offshore jest jak najbardziej otwarta - jeśli tylko pracownik dysponuje odpowiednimi umiejętnościami miękkimi, może bez przeszkód piąć się po szczeblach kariery.

Spawacz Mag 135

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Rurarz/ Monter rur

Polska

Wiertnik

Ślusarz

Polska

Monter rusztowań z językiem angielskim

Norwegia

Monter rusztowań Layher

Polska

Spawacz Mag 135 i TIG 141 z językiem angielskim

Norwegia

Monter/Spawacz konstrukcji z językiem angielskim

Norwegia

Spawacz Mag 135 z językiem angielskim

Norwegia

Spawacz Mag 135 i TIG 141

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Monter/Spawacz konstrukcji

Polska